وبلاگ

دوربین خودرو و کاربرد هایش

دوربین خودرو و آنچه باید درباره دوربین های خودرو بدانید :

آیا ما مجاز به تصویر برداری در یک محل عمومی هستیم؟(چون دوربین خودرو خارج از محیط خانه و محل کار می باشد و شرایط متفاوتی دارد.)

پاسخ:

بله ، منع قانونی در رابطه با تصویر برداری و یا حتی استفاده از آن در شبکه های اجتماعی و اینترنت وجود ندارد.

آیا تصاویر ثبت شده توسط دوربین خودرو را می توان به عنوان مدرک استفاده کرد؟

پاسخ:

بله ، تصاویر و فیلم های ضبط شده توسط دوربین های خودرو را می توان به صورت یک مدرک استفاده کرد و مثال های بسیار زیادی از این نوع در سطح اینترنت موجود هست حتی در بسیاری موارد برای گرفتن خسارت از شرکت های بیمه و شناخت مقصر در تصادفات رانندگی مورد استفاده قرار گرفته است.

 

آیا دوربین های خودرو هنگام خاموش بودن اتومبیل باعث ضعیف شدن باطری خودرو می شوند؟

پاسخ :

 

خیر ، دوربین های خودرو انرژی بسیار کمی استفاده می کنند و همچنین بیشتر این دوربین ها دارای باطری داخلی هم هستند که در موارد خاص مانند تصادفات رانندگی مورد استفاده قرار می گیرند.

آیا فیلم های ضبط شده را می توان در کامپیوتر نگاه کرد؟

پاسخ :

بله شما می توانید فیلم ها و تصاویر ضبط شده با هر فرمتی را روی کامپیوتر اجرا کرده و تماشا کنید،به راحتی می توانید فایل های موجود در داخل حافظه و مموری کارت دستگاه را به کامپیوتر انتقال یا کپی کرده و آن را بررسی کنید.همچنین بعضی دوربین ها دارای نرم افزار اختصاصی خود می باشند که همزمان با بررسی تصاویر بوسیله GPS موجود در دستگاه از موقعیت خودرو در آن لحطه از تصویر مطلع شوید ،یا بعضی از دوربین ها دارای نرم افزار اختصاصی برای گوشی های موبایل هستند که به همان صورت تصاویر داخل گوشی موبایل قابل مشاهده و ذخیره سازی می باشند.

 

آیا می توانیم میکروفن دستگاه را خاموش کنیم؟

پاسخ :

بله همه ی دوربین های خودرو دارای گزینه خاموش و روشن کردن قابلیت ها مختلف من جمله قابلیت صدابرداری هستند.

 

آیا این دوربین ها در خارج از کشور هم قابل استفاده هستند؟

 

پاسخ :

بله دوربین های خودرو را می توان بدون هیچ محدودیتی در خارج از کشور هم استفاده کرد.

 

از مزیت های دوربین خودرو

منظور از دوربین خودرو دو لنزه چیست؟

پاسخ :

دوربین های خودرویی که دارای دو دوربین (یکی اصلی معمولا روی دستگاه و دیگری قابل نصب در محل دلخواه) می باشند ، تحت عنوان دوربین خودرو دو لنزه نام برده می شود.

 

آیا بعد از پر شدن حافظه مموری دوربین خودرو باید آن را جایگزین یا عوض کنیم؟

پاسخ :

خیر ، دوربین های خودرو تصاویر رو بصورت دوره ای و زمان بندی های قابل تنظیم دو ، سه یا پنج دقیقه ای ضبط می کنند.و بعد از پر شدن حافظه دستگاه دوربین به صورت خودکار تصاویر جدید را بر روی تصاویر قدیمی ضبط می کند.

 

چقدر طول می کشد تا دوربین به دست مان برسد؟

پاسخ :

بسنگی به محلی که شما هستید از یک تا سه روز ممکن هست طول بکشد و امکان پیگیری لحظه ای و دقیق مرسوله از سایت شرکت پست امکان پذیر می باشد.

 

آیا امکان اتصال مستقیم دوربین به باطری خودرو می باشد؟

پاسخ :

ممکن هست فندکی خودرو در هنگام خاموش بودن خودرو برق نداشته باشد و نیاز به روشن بودن دوربین خودرو در این مواقع نیازمند آن هست که یا فندکی خودرو مستقیم شود و یا به صورت جداگانه از باطری خودرو برق گرفته شود فقط در این صورت باید توجه داشته باشید که از آداپتور خود دوربین که به فندکی خودرو وصل می شود استفاده شود و از اتصال مستقیم به باطری خودرو خودداری شود چون به دلیل تفاوت ولتاژ ممکن هست به دستگاه آسیب وارد شود.

 

دوربین خودرو چیست و چگونه کار می کند؟

پاسخ :

دوربین خودرو یک نو از دوربین های تصویربرداری متداول هست که به صورت اختصاصی برای خودرو طراحی شده است.دارای حسگر ها و قابلیت های مختلف می باشد که در خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزیت های استفاده از دوربین خودرو چیست؟

پاسخ :

مزیت های بسیار زیادی در استفاده از دوربین های خودرو می باشد سهولت در گرفتن خسارت از شرکت های بیمه ،تعیین مقصر در تصادفات رانندگی و یا تحت نظر قرار دادن خودرو به هنگام پارک بودن خودرو.

 

آیا دوربین خودرو را می توان در هر خودرویی استفاده کرد؟

پاسخ :

بله ، دوربین های خودرو در هر خودرویی قابل نصب هستند و با آموزشی که در این ویدیو قرار داده ایم به راحتی قادر خواهید بود که این کار را به تنهایی انجام دهید.

 

آیا دوربین خودرو را می توانم به تنهایی نصب کنم؟

پاسخ :

بله ، دوربین های خودرو به آسانی قابل نصب هستند و با آموزشی که در این ویدیو قرار داده ایم به راحتی قادر خواهید بود که این کار را به تنهایی انجام دهید.

لوپ رکوردینگ چیست ؟

این قابلیت تقریبا در تمام دوربین های خودرو وجود دارد، چرا که خیلی پر اهمیت هست که هر بار که دوربین را روشن می کنید نگران پر شدن حافظه آن نباشید.این قابلیت این امکان را می دهد که با پرشدن حافظه دوربین به صورت خودکار بازگشته و تصاویر قدیمی تر را پاک نماید و تصاویر جدید را به جای آن ضبط کند تا شما مجبور نباشید بعد از هر بار پر شدن حافظه آن را خارج نموده پاک کرده و دوباره استفاده کنید.

G-Sensor چیست؟

Gravity sensor یا اختصارا G-Sensor از مهمترین حسگر های دوربین خودرو به شمار می رود.

چگونه کار می کند؟
زمانی که این سنسور شوک و فشار ناگهانی را مثلا در هنگام تصادف حس می کند به صورت اتوماتیک شروع به فیلم برداری میکند و فایل این فیلم به صورت یک فایل قفل شده در حافظه ذخیره می شود که در اثر قابلیت لوپ رکوردینگ حذف نمی شود و تنها راه حذف این فایل به صورت حذف دستی می باشد.

سنسور حساس به حرکت چیست؟

یه عده از خریداران دوربین های خودرو نیاز دارند فقط دوربین در صورت وجود حرکت شروع به فیلم برداری کند و در غیر این صورت خاموش بماند، این سنسور مناسب چنین افرادی می باشد.

چگونه کار می کند؟

تنها کاری که باید انجام دهید این است که این قابلیت را از تنظیمات دوربین انتخاب و فعال کنید.شما می توانید از یک پاور بانک به عنوان منبع برق استفاده کنید یا از فندکی خودرو استفاده کنید.دوربین فقط زمانی شروع به کار خواهد کرد که حرکتی صورت گرفته باشد.

آموزش نصب دوربین اتومبیل

نصب این دوربین به قدری ساده است که بدون نیاز به نصاب به راحتی می توانید نصب کنید.

ابتدا محل نصب دوربین اتومبیل تان را مشخص کنید.سپس طبق تصویر زیر یا فیلم موجود سیم ها را به گونه ای تنطیم کنید که دست و پا گیر نباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *